Tablica Wizji, Tablica Sukcesów – jakbyśmy nie nazwali kolażu marzeń, działaj dziś, 14 maja :-)

Pisałam parę dni temu na temat mapy skarbów, że wg magii najbardziej dogodny czas na stworzenie kolażu marzeń to 14 maja.
Przypominam ci o tym :-)

Kontynuując temat mapy skarbów, napiszę o innych określeniach, jakie są stosowane przy opisywaniu kolażu marzeń. Miałeś o tym okazję przeczytać w pliku pdf, jaki załączyłam przy poprzednim wpisie.

Tablica Sukcesu

Z takim określeniem kolażu wizualizacji marzeń spotkałam się na kursie internetowym Magia Wysokiej Samooceny u Wandy Loskot, w którym uczestniczyłam w sierpniu 2009 roku.

Tablica Wizji

A to z kolei jest określenie, które poznałam w trakcie czytania książki Rondy Byrne, Secret. Na stronach 89-91 autorka przedstawia doświadczenia Johna Assarafa w stosowaniu prawa przyciągania i jego wzruszenie, gdy okazało się przy porządkach i przeprowadzce, że kupił dom dokładnie taki, jaki 5 lat wcześniej sobie zwizualizował na tablicy…

Bo warto wspomagać marzenia. Jak powiedział Albert Einstein:
Wyobraźnia jest wszystkim. Stanowi zapowiedź nadchodzących atrakcji życia.

przedruk fragmentów książki Secret, Rondy Byrne, na temat procesu wizualizacji i Tablicy Wizji za zgodą Wydawnictwa Nowa Proza, strona Wydawcy http://www.nowaproza.eu/

okładka Secretu

Potężny proces wizualizacji
str. 81

Wizualizacja to proces, którego nauczali wszyscy wielcy nauczyciele i awatarowie na przestrzeni dziejów, jak i wielcy nauczyciele żyjący obecnie. W swojej książce z 1912 roku, The Master Key System, Charles Haanel opisuje ćwiczenia pozwalające udoskonalić wizualizację. (Co ważniejsze, cała ta książka pomoże Ci stać się panem swoich myśli).
Powodem, dla którego wizualizacja stanowi tak potężne narzędzie, jest to, że kiedy tworzysz w swoim umyśle obrazy samego siebie pragnącego czegoś, generujesz myśli i uczucia posiadania tego już teraz. Wizualizacja jest po prostu niezwykle silnie skoncentrowaną myślą w obrazach i powoduje równie silne uczucia. Kiedy wizualizujesz, emitujesz tę potężną częstotliwość do Wszechświata. Prawo przyciągania przechwyci ten sygnał i prześle do Ciebie te obrazy z powrotem, tak jak widziałeś je w swym umyśle. /…/

Tablica Wizji
Str. 89-91
John Assaraf
Znając prawo przyciągania, naprawdę chciałem je zastosować I zobaczyć, co się stanie. W 1955 roku zacząłem tworzyć coś, co nazwałem Tablicą Wizji, gdzie umieszczam to, co chcę osiągnąć, albo coś, co chcę przyciągnąć, na przykład samochód, zegarek albo bratnią duszę ze swoich marzeń, i przypinam obraz upragnionej rzeczy do tej tablicy. Każdego dnia siadam w gabinecie i patrzę na nią, i zaczynam sobie wyobrażać jakąś rzecz. I naprawdę wprawiam się w stan jej posiadania.
Przygotowałem się do przeprowadzki. Wszystkie meble i pudła oddałem na przechowanie (a w ciągu pięciu lat przeprowadzałem się trzy razy). W końcu wylądowałem w Kalifornii i kupiłem dom, odnawiałem go przez rok, a potem ściągnąłem z powrotem swoje rzeczy z domu, w którym mieszkałem pięć lat wcześniej. Pewnego ranka do mojego gabinetu wszedł mój syn Keenan. Na progu leżało jedno z pudeł, które było zapieczętowane przez pięć lat. Spytał: „Co jest w tych pudłach, tato?” A ja odpowiedziałem: „To moje Tablice Wizji”. Spytał: „Co to takiego Tablica Wizji?” Odparłem: „Widzisz, to taka tablica, na której umieszczam swoje zamierzenia. To, co chcę w życiu osiągnąć”. Oczywiście nie zrozumiał, ponieważ miał tylko pięć i pół roku, więc mu wyjaśniłem: ”Kochanie, pozwól, że Ci pokażę, tak będzie najłatwiej”.
Rozciąłem taśmę przy pudełku i wyjąłem jedną z Tablic. Widniał na niej obraz domu, który wyobrażałem sobie przez pięć lat. Szokujące było to, że właśnie w takim zamieszkaliśmy. Nie w jakimś podobnym – naprawdę kupiłem i odnowiłem dom swoich marzeń, i nawet o tym nie wiedziałem. Patrząc na ten dom, nagle zacząłem płakać, ponieważ byłem naprawdę poruszony. Keenan zapytał: „Dlaczego płaczesz?” „Bo w końcu rozumiem, jak działa prawo przyciągania. W końcu rozumiem siłę wizualizacji. W końcu rozumiem wszystko, co przeczytałem, wszystko, na co pracowałem całe życie, to, jak tworzyłem firmy.
I sprawdziło się to także w przypadku mojego domu; kupiłem dom swoich marzeń i nawet o tym nie wiedziałem”.

Możesz uwolnić wyobraźnię, posługując się Tablicą Wizji, gdzie będziesz umieszczał obrazy wszystkich rzeczy, których pragniesz, i życia, o jakim marzysz. Pamiętaj, by ustawić tablicę w takim miejscu, byś mógł patrzeć na nią codziennie, tak jak robił John Assaraf. Oddaj się już teraz uczuciom posiadania wszystkiego, czego pragniesz. W miarę jak otrzymujesz i czujesz wdzięczność, możesz usuwać dawne obrazy i umieszczać nowe. Jest to wspaniała metoda zapoznawania dzieci z prawem przyciągania. Mam nadzieję, że tworzenie Tablicy Wizji zainspiruje rodziców i nauczycieli na całym świecie.

A więc, do dzieła! Twórz swoje kolaże :- )

Pozdrawiam serdecznie, Grażyna

2 Comments on Tablica Wizji, Tablica Sukcesów – jakbyśmy nie nazwali kolażu marzeń, działaj dziś, 14 maja :-)

 1. Wrzuciłam ten wpis na FaceBooka i dowiedziałam się z komentarza,że Joe Vitale nazywa taki kolaż mapą Wizji :-)

  “Violetta Brajer W ksiazce “Attract money now”/dostepnej w wydawnictwie”Zlotemysli”/ Joe Vitale uzywa pojecia Mapa Wizji.Pisze onm.in “Jeśli jesteś zmuszony znaleźć zdjęcie
  tego, czego chcesz, to sprawia, że stajesz się bardzo konkretny, a także
  pozwala Twojemu umysłowi łatwo to objąć i wyobrazić to sobie jako
  rzeczywistość. Nie jest to tylko rozmyty, nie do końca ukształtowany
  pomysł, jest to konkretne, kolorowe przedstawienie tego, jak będzie…”

 2. Ale to powinna być na foto osoba w naszym guście (podobna do nas na foto w centrum; a nawet nasze foto z lat wcześniejszych lub obecnych, które lubimy).
  To ty masz się czuć dobrze z tą fotografią. Nie mam zdania, czy danie foto osoby, w której jesteśmy zakochani, jest jej zniewalaniem. Jeśli masz takie odczucie, nie daj jej fotografii.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


*