Tad Witkowicz o strategii marketingowej

Miałam sobie spisać notatkę z biografii Tada Od nędzy do pieniędzy, czyli znad Bugu na Wall Street o podejściu Tada do biznesu. Ale doszłam do wniosku,
że wszystkim się to przyda :- )

str. 207 /…/ Unikalność naszego produktu i związana z tym strategia marketingowa były podłożem sukcesu, jednakże od samej strategii, jak już wspomniałem, ważniejsza była jej realizacja, czyli marketing, i dokładne celowanie w klientów najbardziej podatnych na unikalność naszej oferty. Skoncentrowaliśmy wszystkie siły firmy, łącznie z inżynierami i serwisem, na uwzględnianiu cech pożądanych przez klientów. Wiedzieliśmy, że nasza unikalność ma charakter chwilowy, wystarczy, że konkurencja zwęszy, iż nam się dobrze powodzi, i wyprodukuje router o podobnych funkcjach.Udało nam się przekonać o swojej unikalności klientów, a także, i to było chyba ważniejsze, siebie samych. Firma musi mieć pewność, że jest lepsza od konkurencji i lepiej służy klientom. Tylko wtedy jest
w stanie uwierzyć w sens swego działania pomimo krytyki ze strony konkurencji, narzekań ze strony niektórych klientów, a nawet słabych wyników finansowych. Żeby stać się liderem, prezes firmy musi uwierzyć w wyższość swojej oferty. Musi także przekonać o tym pracowników. Dlatego to ja prowadziłem seminaria, będąc apostołem nowej strategii.

Nie tylko nasz produkt i strategia były unikalne, unikalny byłem ja, jej główny apostoł. /…/

str. 208/…/ Wizja, analiza, własne przekonanie o słuszności wyboru, wyznaczenie celu, skoncentrowanie na nim wszystkich sił i praca, wytrwała ciężka i niekończąca się praca, a po drodze korekty powodowane doświadczeniem – oto zasada skutecznego działania. Ona zawsze działa i zawsze prowadzi do sukcesu.

Ludzie szukają lekkiego chleba, genialnych pomysłów, recept na szybki sukces. Takich cudów nie ma, sukces jest dziełem wytrwałych./…/

Książka jest dostępna w sprzedaży, poszukaj w Googlach :- )

Pozdrawiam serdecznie, Grażyna

4 Comments on Tad Witkowicz o strategii marketingowej

 1. Kamil Przeorski | 24 sierpnia 2009 at 05:22 | Odpowiedz

  Fajnie że pani przytoczyła część książki Tada, ale bardziej łakomym kąskiem dla mnie by była krótka subiektywna ocena niż tylko cytaty.

  Pozdrawiam,
  Kamil

 2. Kamilu, subiektywna ocena książki czy metody?

  Książkę warto przeczytać, pokazuje “od kuchni” jak powstawały wielkie biznesy Tada, ale także to, że w każdej sytuacji można sobie poradzić.

  Co do metody, jest to kwintesencja właściwego prowadzenia biznesu, skondensowana, dlatego ją sobie tu zapisałam :- )

  Pozdrawiam serdecznie, Grażyna

 3. Kamil Przeorski | 26 sierpnia 2009 at 07:18 | Odpowiedz

  Fragment, który Pani przytoczyła sam w sobie jest ogromnie wartościowy.

  Bardziej chodziło mi o subiektywną ocenę książki. Czemu według Pani jest ona wartościowa, co przyciągało w niej Pani największą uwagę.

  Pozdrawiam,
  Kamil

 4. Trudne zadanie, bo już raz napisałam.
  Tad pokazuje konkretne metody marketingowe, które prowadzą do budowania sukcesu w biznesie.
  Pokazuje także swoje ograniczenia np. na kolejnych etapach kształcenia pokazuje, jak dzięki własnej pracy, własnemu uporowi i wytrwałości pokonywał przeszkody i stawał się z “outsidera” prymusem.
  Jest więc to książka, z której się wiele można nauczyć, jeśli chodzi o metody prowadzenia własnego biznesu, jak i pozycja literatury, którą warto mieć, by poznać wartościowego człowieka, który dąży do sukcesu mimo przeszkód.

  Znad Bugu i totalnej biedy do anioła biznesu :- )

  Pozdrawiam serdecznie, Grażyna

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


*