UWAŻAJ NA DRUKARNIĘ!

Starostwo Powiatowe w Kraśniku jest to samorząd, który w ogóle przykłada dużą wagę do promocji. To oczywiście, rola otwartych władz
i kierownika Wydziału Promocji i Kultury.
Warte podpatrzenia i naśladowania jest to, że w realizowanych programach unijnych zawsze przewiduje ono środki na druk wydawnictw podsumowujących projekty, jak np. w 2005 roku Połączył nas folklor.

Lubię pracę “z powiatem” jako terenem, bo jego siłą jest regionalizm. A ja kocham regionalizm.

Polsko – Ukraińskie Spotkania Kultur

okl_22_011.jpgW duchu tradycji – to projekt zrealizowany przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku wspólnie z Radą Kobiet Powiatu Kraśnickiego oraz dwoma zaprzyjaźnionymi Rejonami Ukraińskimi – Żółkiewskim i Łuckim. Projekt w wersji językowej polskiej, ukraińskiej i angielskiej. 

To była przyjemność pracy… dużo grafiki, zabawa z projektem, efekty malarskie przy użyciu programu Adobe Photoshop… Twarda elegancka oprawa.
Ale… UWAGA! efekty projektu zepsuła kiepska drukarnia. Tak mi się klient, czyli Starostwo, “wciął” w wybór drukarni. No bo oni mi znajdą tańszą…
Oczywiście, znaleźli. Ale nie przedstawili szczegółów zamówienia druku publikacji, bo nie wiedzieli o co pytać, i pierwotna cena poszła w górę. Już się nie wycofywałam, straciłam na tym, bo umowę już miałam ze Starostwem podpisaną pod tę konkretną drukarnię… a nie było mowy o tym, bym zrezygnowała z pewnych wymagań, bo najważniejsza dla mnie jest JAKOŚĆ.

Ale nie to było najgorsze. Ta strata finansowa. Najgorszy był efekt nierównego druku, który zupełnie zniweczył mój zamysł artystyczny w projekcie. Niektóre składki wydrukowane w miarę dobrze, a niektóre “poszły” w magentę, czyli purpurę. Niechby poszły w słoneczny yellow. Ale nie! w róż! No, Koszmar. UWAŻAJ NA DRUKARNIĘ!

Co prawda “na oko” – niewprawne, dodam – wydawnictwo jest bardzo atrakcyjne… Tym bardziej, że okładka jest wydrukowana poprawnie. I to jest dziwne, inna zmiana drukuje, inaczej maszynę ustawia…

Pozdrawiam cię serdecznie, Grażyna

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


*