Zacznij działać…

… bo działając, zwiększasz prawdopodobieństwo nieprawdopodobnych rzeczy
/Efekt motyla, Kamil Cebulski/

motyl_kasi2.jpg

To motto naszej konferencji Alternatywnych Lekcji Przedsiębiorczości
z Kamilem Cebulskim i Michałem Jankowiakiem.
I pierwsza oferta dla kraśnickiej młodzieży spotkania z młodymi ludźmi, dla których ważny jest biznes, sukces, nauka, samokształcenie, doskonalenie, którzy potrafili wiele poświęcić dla swojego rozwoju. Oczywiście, hasło „prawie najmłodszy milioner w Polsce”, czyli Kamil Cebulski, budziło podziw i ogromne zaciekawienie. Piszę „prawie”, bo od niedawna najmłodszymi milionerami w Polsce są właściciele portalu nasza-klasa.pl.

Oferta kulturalna dla młodzieży kraśnickiej jest bogata. Ale nie było dotychczas takiego spotkania jak to z Kamilem i Michałem. I dlatego wydało mi się ono wręcz niezbędne.

Wiem, że jest wiele aktywnych osób. Tylko potrzebny był ktoś „żywy”, aby im trochę pomógł, ukierunkował, opowiedział o tym, o czym nigdy nie słyszały.
Jak np. Kamil o tym, że najważniejszą wartością jest czas, a Michał o świadomym śnieniu i nauce przez sen albo o tym jak zdobywał pierwsze pieniądze na pierwsze swoje szkolenie, harując przez 2 miesiące jako wychowawca na kolonii.

Wyczytałam to zdanie, pracując nad redakcją książki Kamila Myśleć Jak Milionerzy – na podstawie autentycznych doświadczeń autora – Czyli odpowiedź na pytanie, dlaczego biedni biednieją, a bogaci się bogacą, której darmowy fragment w postaci pliku pdf możesz pobrać na mojej stronie www.madgraf.eu.
Umieszczone było z bardzo trafnym komentarzem (str. 146): „Jedna z najlepszych rad, jaką mogę dać, nie brzmi, rób wszystko dokładnie tak samo jak ja. Rada ta jest opisana w Efekcie Motyla: Zacznij działać. Tak. Zacznij działać, bo działając, zwiększasz prawdopodobieństwo nieprawdopodobnych rzeczy.”

Jakoś umknęło mi to zdanie, gdy czytałam Efekt motyla. Anegdotyczny trzepot skrzydeł motyla np. w Ohio może po trzech dniach spowodować w Teksasie burzę piasków.

A nawet na potrzeby oprawy graficznej tego przedsięwzięcia miałam fotografię wykonaną wiosną przez moją córkę Kasię na konkurs fotograficzny przyrodniczy
w gimnazjum. Który – pochwalę się – wygrała.

Do każdego z upominków od sponsorów dołączałam kartę motywacyjną z mottem konferencji, nazwą imprezy, nazwiskami prowadzących, czyli Kamila Cebulskiego
i Michała Jankowiaka, datą imprezy i miejscem, wymienionymi organizatorami, patronami medialnymi oraz dokładnymi danymi teleadresowymi sponsora.

motyl_karta_motywacyjna4.jpg

Wydrukowałam po jednej takiej indywidualnej dodatkowej karcie, na której poprosiłam Kamila i Michała o napisanie paru słów podziękowania dla sponsora:
Dziękuję za pomoc przy organizacji zajęć. Sami świata nie zmienimy, a z waszą pomocą jest to możliwe. Wolności i Sukcesu. Kamil Cebulski
Najlepszym sposobem przewidywania przyszłości jest jej tworzenie.
Z podziękowaniem za umożliwienie dzieciakom genialnej zabawy
. Michał Jankowiak

Michał i Kamil podziękowali także władzom powiatu:
Panie Tadeuszu, dziękuję za pomoc przy organizacji ALP w Kraśniku, dzięki pana otwartości zmieniamy świat na lepsze. Sukcesu i Wolności. Kamil Cebulski
Dziękuję, Panie Tadeuszu, za umożliwienie i pomoc przy rozwijaniu młodych umysłów. Razem możemy zmienić świat! Z serdecznym pozdrowieniem, Michał Jankowiak

oraz miasta:
Dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu spotkań z dziećmi w przedszkolu,
uczniami w gimnazjum oraz kilku w Centrum Kultury i Promocji. Panu burmistrzowi
– Kamil Cebulski
Zmienianie i rozwijanie Świata jest łatwiejsze, kiedy robimy to razem. Serdecznie dziękuję za pomoc w organizacji i umożliwienie rozwoju młodych umysłów.
Z serdecznym pozdrowieniem
, Michał Jankowiak

c.d.n. pozdrawiam cię serdecznie, mój drogi Czytelniku, Grażyna : -)

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


*