Czy znasz swoje najsilniejsze cechy?

c.d. tematu… i na razie ostatni :-)

Jak wspomniałam, o swoich najsilniejszych cechach, jak je odkryć i jakie to ważne,
by je poznać, pisała Wanda na blogu Sukces Twojej Firmy 6 września 2007 roku, zanim jeszcze go czytałam. Do Klubu Przedsiębiorcy zapisałam się 18 września 2007 roku.

Tekst znakomity! Wiadomo, ZNANA i UZNANA specjalistka od rozwoju małych firm. A te opierają się na potencjale właściciela. Ważne dla mnie jest, by w ciągu moich tekstów o poznawaniu swoich możliwości, znalazł się tekst WANDY, podsumowujący, DLACZEGO WARTO SIEBIE POZNAĆ. I co to są te “cechy”…

Wanda:
Jedną z najważniejszych rzeczy w życiu jest poznać dobrze samych siebie. I to nie tylko koncentrując się na naszych słabościach. Z tym większość z nas radzi sobie doskonale, a jak nie, to na ogół nie brakuje nam życzliwych, którzy nam nasze słabości uprzytomnią.
Ale czy znasz także swoje silne, a nawet więcej – swoje najsilniejsze cechy? Jeśli tak, to gratulacje, zapewniam cię, że należysz do mniejszości.
Z drugiej strony, większość ludzi myli silne cechy z umiejętnościami.
A umiejętności to nie to samo, co silne cechy. Wprawdzie nabyte umiejętności dodają każdemu z nas siły, to jednak nie umiejętności są naszą prawdziwą siłą.

Umiejętności możesz nabyć – siłę już masz…

Każdy ma jakiś unikalny zestaw silnych cech (ty też – zapewniam cię!). I ogromnie ważne jest, żeby w budowaniu firmy właśnie te silne cechy wykorzystać.
Wykorzystanie ich nie tylko sprawia, że praca to prawdziwa frajda – to także ogromna siła, która może ci dać wyraźną przewagę nad konkurencją.

Żeby sobie zdać sprawę z tego, co jest naprawdę tą twoją siłą, doszukaj się swoich silnych cech. Objawiają się one między innymi tak:

  • Z przyjemnością robisz z nich użytek, nawet nie możesz się doczekać,
    żeby zająć się czymś, co pozwala ci posłużyć się nimi.
  • Kiedy posługujesz się swoimi silnymi cechami, z łatwością utrzymujesz koncentrację i czas mija jak mgnienie oka.
  • Posługując się swoimi silnymi cechami, czujesz się pewnie – jakby ktoś ci dodał skrzydeł.
  • Masz też poczucie autentyczności, że niczego nie musisz udawać – jesteś autentycznie sobą.

Do pełnego tekstu zapraszam cię na bloga Wandy Sukces Twojej Firmy.

Ale strasznie mnie “rozgrzewał “emocjonalnie opis, jak one się objawiają! Taki mam styl pracy, więc pewnie dobrze odkryłam swoje cechy
i swoje powołanie :-)

Pozdrawiam cię serdecznie, Grażyna

PS. Wanda poleca wszystkim książkę autorów Marcus Buckingham, Donald Clifton, Teraz odkryj swoje silne strony. I na niej opiera podstawowe wskazówki w blogu, jak w sobie odkryć te cechy, jakie obserwacje i notatki czynić.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


*